Rozhodl jsem se podělit o pár aplikací, které používám ke každému streamování a nebo o nich nějak vím. Něco jsou jen menší vychytávky a něco jsou poměrně potřebné věci, záleží ale jaký content děláte.

Elgato CamLink 4K

CamLink 4K je podle mého poměrně potřebná věc, pokud vlastníte jednu z podporovaných zrcadlovek/bezzrcadlovek. Já osobně jsem s CamLinkem používal Lumix G7 a teď Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Je to vlastně malá střihová karta do USB, do které připojíte jedno (z kamery) HDMI. Kvalitu, kterou s touhle malou kartou dosáhnete nešahá žádná webkamera co můžete koupit (ani C922) – zase na druhou stranu zde je potřeba mít nějakou kameru/foťák, aby jste to vůbec mohli využít.

Lumia Stream

Tahle aplikace je must have, pokud doma máte nějaké chytré osvětlení. Podporované jsou Philips Hue, Nanoleaf + Canvas, LIFX, TP-Link a Yeelight.

Aplikace vám umožní si propojit osvětlení s alerty na YouTube, Twitch a Mixer – Streamlabs, Streamelements a další. Takže pokud dostanete SUB na Twitchi, rozsvítí se světla. Scény, barvy a animace si můžete nastavit v aplikaci, meze se nekladou. Aplikace nabízí i další funkce – diváci, subs, modové mohou ovládat světla skrz chat, overlay podle světel a další.

Snip

Skvělá malá aplikace, která dělá to, že na streamu bude vidět jaká vám hraje hudba. To je prakticky všechno. Aplikace podporuje Spotify, iTunes a pár dalších. Cokoliv pustíte v jednom z podporovaných programů tak se vytvoří textový soubor, který je ve složce z aplikací a v něm je název interpreta a písničky. Pokud chcete, aplikace vám umožní stahnout i cover art alba, které právě hraje.

Snaz

Snaz je něco podobného jako Snip o řádek výš. Jediné co tento program umí, tak ukazuje čas, datum, odpočet a tak dále. To stejné, aplikace vytvoří textový soubor v kterém jsou data, které si nastavíte a můžete je ukázat na streamu.

Stream Effects

Není to tak úplně aplikace, spíš plugin pro populární streamovací software OBS. Plugin vám umožní si lépe pohrát s vaší scénou. Můžete přidat rozostření, 3D tranformaci, stíny, glow, obtažení a např. displacement. Osobně jsem tento plugin objevil nedávno a od té doby ho používám, jsou zde nějaké funkce, které by měli být v OBS již dávno a od základu.

NerdOrDie

Jeden z nejleších webů, kde můžete získat váš nový kabátek na stream. Jsou zde dostupné nějaké vzhledy zdarma, ale také se za nějaké můžete zaplatit. Od rámečků okolo webkamery, až po balíky kde jsou i animované alerty, panely pod stream a mnoho dalšího. NerdOrDie jsem již několikrát využil a vůbec si nestěžuji, nabízejí opravdu kvalitní věci.

Napsat komentář