Micorosft Surface Neo

Včerejší konference Microsoftu měla ukázat nové věci a také ukázala – něco, co jsme úplně nečekali. Microsoft představit nový Microsoft Surface Neo, malý osobní počítač, jaký tu ještě nebyl. Připomíná dva spojené tablety, protože má dva displaye, které na sebe plynule navazují. Uvnitř notebooku je procesor od Intelu a nový operační systém Windows 10X, který je právě určený na výrobky s dvěma displayi. Windows 10X podporuje moderní aplikace i ty klasické, hlavním bodem tohohle systému je právě podpora a efektivity používání dvou displayů.

Zařízení je 5,6mm tenké a váží něco málo přes půl kila. Ovládání je možné přes dotykové obrazovky, pera a hardwarové klávesnice. Po připojení klávesnice se část displaye zakreje a vznikne tak notebook s displayem nad klávesnicí – klávesnice se dá připevnit jak budete chtít, drží na magnetech.

Microsoft Surface Neo se začne prodávat za rok – Microsoft ho uvedl už teď, aby dal vývojářům aplikací čas vvytvořit aplikace, které dva displaye využijí.

Surface Duo

Podobný jako notebook je Microsoft Surface Duo, ale jedná se o telefon. Rozkládací zařízení s dvěma displayi běží na Androidu a dá se plně otevřit. Display má úhlopříčku 5,6″, což může znít málo ale poměr stran je 3:2, což udělá poměrně velkou pracovní plochu.

Surface Duo se profiluje jako produktivní zařízení na práci – poznámkový blog, diář, telefon… tak to Microsoft prezentoval. Nepadla ani zmínka o fotoaparátu, který je dneska běžným vybavením telefonů. Jaké má rozlišení a jak fotí? Nevíme.

Surface Earbuds

Microsoft dále představil svoje vlastní sluchátka s názvem Surface Earbuds, má se jednat o konkurenci Airpods od Applu. Microsoft u sluchátek slibuje až 24 hodin provozu, vylepšené mikrofony a další vlastnosti. Zvenčí sluchátka vypadají jako velké kruhy, vnitřní část tvoří sluchátko, které je potřeba upevnit v uchu. Sluchátka také nabízejí integraci s kancelářským balíčkem Office – prostřednictvím sluchátek lze přepínat mezi slidy v Powerpointu, nebo získat přepis slov mluvčího. Do prodeje by se sluchátka měli dostat před vánoci a cena byla stanovena na 249 dolarů, což je o 100 dolarů víc než u konkurenčních Apple Airpods.

Napsat komentář