První věc, co mě napadla, že bych mohl napsat protože na Mac je spoustu super aplikací! Představím vám takové, jaké využívám já a přijdou mi zajímavé abych o nich dal vědět a mohli jste je také vyzkoušet.

Tak začneme:

5. OpenEmu (zdarma)

OpenEmu je jeden z nejlépe udělaný emulátorů starých konzolových her. Najdete zde konzole jako PSP, PS1, NES, SNES, N64 a mnoho dalších.

Přehledná knihovna her v OpenEmu

Do aplikace stačí jen přetáhnout soubour se hrou a poté přetáhnout obrázek hry (pokud se automaticky nenačte) a máte hezkou přehlednou knihovnu během několika vteřin. OpenEmu je kompletně zadarmo a pokud si stahnete Beta verzi softwaru, je zde i podpora PS2 her.

4. Lightshot (zdarma)

Bez aplikace Lightshot už si nedovedu představit denně fungovat na PC bez problémů. Aplikace vám umožňuje dělat jednoduše screenshoty obrazovky a to tak, že zmačknete PrintScreen – obrazovka se začerní a vy jen vyberete políčko, které přesně chcete a rovnou ho můžete zkopírovat. Už tolikrát jsem to využil například na tvorbu náhledových obrázků na YouTube nebo jen pro posílání obrázků kamarádům. Aplikace je dostupná jak na Mac OS tak Windows.

3. Tweetbot 3 (249 Kč)

Aplikace Tweetbot je povinnost, pokud používáte Twitter jako pracovní nástroj. S tímto prográmkem už vám nebude na hlavní stránce vyskakovat jaký z vaších kamarádů osrdíčkoval Tweet, doporučené Tweety a mnoho dalšího.

Tweetbot je spíš určený pro někoho, kdo se stará o business na Twitteru ale také pro někoho, koho nezajímají ostatní Tweety od uživatelů, které nesleduje. Jediná překážka pro někoho může být cenovka, tvůrci za aplikaci chtějí 249,- Kč.

2. Synergy (29 – 39 dolarů)

Synergy je úžasná vychytávka, pokud máte v domácnosti více než jeden počítač a ke každému máte svůj vlastní display. Aplikace z jednoho počítače vytvoří takzvaný server a stačí mít připojenou myš a klávesnici jen k tomuto počítači a můžete ovládat i ostatní počítače jako by to byl jen další monitor.

Pokud nechcete mít na stole ke každému počítači jinou klávesnici a myš, tak je tohle aplikace pro vás. Bude vám stačit jen jedna myš a klávesnice a můžete tak ovládat až kolik počítačů chcete. Zde je také “cross-platform” takže aplikace funguje skrz Windows, Mac OS i Linux. Aplikace je dostupná jak na Mac OS, Windows tak Linux.

1. Affinity Photo (1 290 Kč)

Chcete program jako je Adobe Photoshop CC ale nechcete za něj platit nesmyslné částky měsíčně? Tak je Affinity Photo přímo pro vás. Je to naprostá kopie Photoshopu a má úplně stejné funkce + nějaké nové. Aplikace sice stojí 1 290 Kč ale zaplatíte to jen jednou. Affinity Photo je také dost často ve slevě na oficiálním webu, tak se vyplatí zaregistrovat do Newsletteru, aby vám sleva neunikla.

Dále firma nabízí program Affinity Designer, což je náhrada za Illustrator. Stejně jako u Affinity Photo, stojí úplně stejně a pokud ho koupíte, máte ho napořád. Aplikace jsou dostupné jak na Mac OS tak Windows.Pokud máte nějaké další aplikace, které vám přijdou důležité nebo je často na svém Macu používáte, můžete je zanechat v komentářích. Rád se na nějaké nové aplikace podívám.

Napsat komentář